Kontakní formulář
Vyplňte prosím všechna požadovaná pole
Odeslat
Vaše zpráva byla úspěšně odeslána
 
ČEŠTINA
 
  Kontakty
 
 

Lafarge Cement a.s.

 
 
 
Data projektu
Zákazník:
Lafarge Cement a.s.
Realizace:
01/2018 – 3/2018
Místo:
Čížkovice, ČR
Obor:
Cementárny
Parametry:
281 tun demontované a nově namontované technologie
 
 
 
Popis projektu

Rekonstrukce odprášení pecní linky a mlýnice v cementárně Lafarge – Čížkovice.

 

Podmínkou rekonstrukce bylo zachovat plášť stávajícího tříkomorového elektrofiltru a nový filtr koncipovat jako takzvaný filtr hybridní – tzn. první komoru zachovat jako elektrofiltr a druhou a třetí komoru přestavět na filtr hadicový, který zajistí zvýšení odlučivosti filtru a zlepší kvalitu odcházejícího média do ovzduší.

 

Příprava celé akce byla mimořádně složitá, protože od původního filtru a jeho pozdější dostavby prakticky neexistovala technická ani výkresová dokumentace. Skříň filtru navíc nevyhovovala nárokům na provoz nového filtru. Veškeré práce byly limitovány krátkým termínem 10 týdnů.

 

První zaměření jsme proto prováděli ještě za provozu linky. Po odstavení linky jsme začali s demontáží stropu a zařízení všech komor a instalovali ocelové výztuže pláště.

 

Ve filtru byla plně zrekonstruována první komora jako elektrofiltr, v druhé a třetí komoře bylo instalováno přes 1800 hadic délky 9 m z vysokoteplotně odolné tkaniny jako následný filtrační prvek. Kromě vlastní rekonstrukce filtru jsme rovněž dodali a instalovali další pomocné zařízení.

 

Během rekonstrukce jsme úspěšně překonali řadu překážek technického charakteru a vyrovnali se s nepříznivými klimatickými podmínkami zimních měsíců – nízké teploty a silné větry. Vítr ztěžoval velmi obtížné zdvihy o hmotnosti až 33 tun nad filtr. Zdvihy jsme prováděli našim jeřábem Grove 6400 o nosnosti 400 tun.

 

Práce se i přes složité podmínky podařilo dokončit tak, aby bylo možné včas zahájit nájezd technologie do provozu. Všechny funkční zkoušky byly úspěšné a následný plný provoz prokazuje vysokou spolehlivost linky, dodržování stanovených výkonových parametrů a vysokého stupně očištění odcházejícího média.

Data projektu
Zákazník:
Lafarge Cement a.s.
Realizace:
01/2018 – 3/2018
Místo:
Čížkovice, ČR
Obor:
Cementárny
Parametry:
281 tun demontované a nově namontované technologie
Kontaktujte nás:
MZP Group

9. května 3303/119
750 02 Přerov
Česká republika

+420 581 267 111

+420 606 958 091